Valaki tud segíteni? Trigonometrikus egyenletek.


Ezeket már nem értem, a könnyebb feladatokat sikerült megoldanom belőle, de ezek kifogtak rajtam valami miatt. Pedig már meg csináltam ugyan ennyit belőle.

Feladat:

[link]

előre is köszönöm a segítséget. :)


2012. aug. 14. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Néhány azonosságot kéne ismerned:


1. sin^2(x)+cos^2(x)=1


2. cos^2(x)-sin^2(x)=cos2x


3. 2sinx*cosx=sin2x


Ha tgx-et látsz, akkor pedig mindig gondolj arra, hogy:


4. tgx=sinx/cosx.


Ezekből kell csipegetni.


Pl. ha cos^2(x) ed van,

akkor ezt ki tudod fejezni (1)-ből.

2012. aug. 14. 20:08
 2/10 anonim ***** válasza:

Meg még egy apró trükk, a példáidban nincs ugyan ilyen, de be szoktak tenni pl. olyat hogy: (x/2) szerepel valahol:


Pl.: sin(x/2)*cos(x/2)=valami.


Ez persze (3) alapján 0.5sinx lesz.

2012. aug. 14. 20:12
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha valaki egy-két feladatot megoldana nekem ebből, hogy kellene neki kezdnem, a többit már magamtól menne. :)Ha megkérhetek valakit rá. :)
2012. aug. 14. 21:21
 4/10 anonim ***** válasza:

Akkor pl. a második:

Látható, hogy másodfokú akar lenni, sinx-re nézve:


Alkalmazzuk az:


y:=sinx helyettesítést, így eredeti egyenletünk a


2y^2-5y+2=0


alakot ölti, melynek gyökei:


y1=1/2 és


y2=2


Ezután visszahelyettesítünk, először 1/2-et:


y1=1/2=sinx


Ebből:


x1=30°+k*360° és:


x2=150°+l*360°


Majd 2-t helyettesítünk:


y2=2=sinx


Ennek a valós számok halmazán nincs megoldása.


Így marad az eredeti két megoldás, tehát:


x1=30°+k*360° és:


x2=150°+l*360°

2012. aug. 14. 21:31
 5/10 anonim ***** válasza:

Vagy itt van az i.) feladat például:

[link]

2012. aug. 14. 22:11
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2012. aug. 15. 14:25
 7/10 A kérdező kommentje:

Kérdésem lenne, amit feltöltöttél képpel kapcsolatban.

Hogy az első sorban lévő 2esek azok mik? És a harmadik sorban lévő két + jel?

Azok engem megzavartak. De az előtte lévő feladatokat mind megcsináltam, kivéve még az utolsó négyet.

2012. aug. 15. 15:17
 8/10 A kérdező kommentje:
Sikerült megoldanom. Köszönöm a segítséget! :)
2012. aug. 15. 15:26
 9/10 anonim ***** válasza:

Az #5 -ös linken valami konvertálási hiba lépett fel:

1. sor: tg(x) + ctg(x) = 2

3. sor: a + 1 / a = 2

Elnézést a hibáért.

2012. aug. 15. 17:27
 10/10 A kérdező kommentje:
Semmi baj, sikeresen megoldottam a feladatot. :)
2012. aug. 15. 17:53