1) sin ((abs (x))/x)-(x/abs (x))=?


2) Mutassa meg, hogy tg 15°+ctg 15°=4


3) Mutassa meg, hogy sin 10°*sin 30°*sin 50°*sin 70°=1/16


4) Mutassa meg, hogy sin 20°*sin 40°*sin 80°= gyök3/8


Nagyon hálás lennék érte, ha valaki levezetné ezeket nekem!


2013. febr. 3. 16:50
 1/1 bongolo ***** válasza:

1)

Kikötés: x≠0

|x|/x ugyanannyi, mint x/|x|: mindkettő 1, ha x pozitív és -1, ha x negatív. A különbségük tehát 0.

sin 0 = 0

Persze ha x=0, akkor nincs értelmezve!


2)

Tudjuk, hogy

tg x/2 = (1−cos x)/sin x

ctg x/2 = (1+cos x)/sin x

ezért

tg x/2 + ctg x/2 = 2/sin x

Mivel sin 30°=1/2, ezért 2/(1/2) = 4

2013. febr. 3. 17:40