1) sin ((abs (x))/x)-(x/abs (x))=?
2) Mutassa meg, hogy tg 15°+ctg 15°=4
3) Mutassa meg, hogy sin 10°*sin 30°*sin 50°*sin 70°=1/16
4) Mutassa meg, hogy sin 20°*sin 40°*sin 80°= gyök3/8
Nagyon hálás lennék érte, ha valaki levezetné ezeket nekem!
2013. febr. 3. 16:50
1/1 bongolo válasza:
1)
Kikötés: x≠0
|x|/x ugyanannyi, mint x/|x|: mindkettő 1, ha x pozitív és -1, ha x negatív. A különbségük tehát 0.
sin 0 = 0
Persze ha x=0, akkor nincs értelmezve!
2)
Tudjuk, hogy
tg x/2 = (1−cos x)/sin x
ctg x/2 = (1+cos x)/sin x
ezért
tg x/2 + ctg x/2 = 2/sin x
Mivel sin 30°=1/2, ezért 2/(1/2) = 4