Mi a megoldás, illetve mi a levezetése? (exp. Egyenlet)

6,2= 1/0,12 x 1/0,12x(1,12)^n
2013. márc. 2. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:

6,2 = 1/0,12 * 1/0,12 * 1,12ⁿ

6,2 = (1/0,12)² * 1,12ⁿ

6,2 = 1/0,0144 * 1,12ⁿ

0,08928 = 1,12ⁿ


log₁,₁₂(0,08928) = -21,31832531

2013. márc. 2. 19:55
 2/4 A kérdező kommentje:

Remek. Végre válaszolnak, és most látom, hogy rosszul írtam fel:


6,2= 1/0,12 - 1/0,12x(1,12)^n


Szóval középen nem szor van hanem kivonás, kedves Első Válaszoló, ha még ráérsz :D

(Próbáltam a meneted alapján , de nem jött ki értelmes :\)

2013. márc. 2. 20:14
 3/4 anonim ***** válasza:

6,2 = 1/0,12 - 1/0,12 * 1,12ⁿ


0,744 = 1 - 1,12ⁿ

-0,256 = -1,12ⁿ

1,12ⁿ = 0,256

log₁,₁₂(0,256) = -12,0232387

n = -12,0232387


A feladatban 'x' a szorzást jelöli, ugye?

2013. márc. 2. 20:40
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm!
2013. márc. 2. 21:23