6,2= 1/0,12 x 1/0,12x(1,12)^n2013. márc. 2. 14:42
1/4 anonim válasza:
6,2 = 1/0,12 * 1/0,12 * 1,12ⁿ
6,2 = (1/0,12)² * 1,12ⁿ
6,2 = 1/0,0144 * 1,12ⁿ
0,08928 = 1,12ⁿ
log₁,₁₂(0,08928) = -21,31832531
2/4 A kérdező kommentje:
Remek. Végre válaszolnak, és most látom, hogy rosszul írtam fel:
6,2= 1/0,12 - 1/0,12x(1,12)^n
Szóval középen nem szor van hanem kivonás, kedves Első Válaszoló, ha még ráérsz :D
(Próbáltam a meneted alapján , de nem jött ki értelmes :\)
2013. márc. 2. 20:14
3/4 anonim válasza:
6,2 = 1/0,12 - 1/0,12 * 1,12ⁿ
0,744 = 1 - 1,12ⁿ
-0,256 = -1,12ⁿ
1,12ⁿ = 0,256
log₁,₁₂(0,256) = -12,0232387
n = -12,0232387
A feladatban 'x' a szorzást jelöli, ugye?
4/4 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm!
2013. márc. 2. 21:23