2012. febr. 11. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Így néz ki?

x-2+x+2+x/2+2*x=45

+x/2+2*x=45

4*x + x/2 =45

9x = 90

x=10

2012. febr. 11. 11:33
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :-)
2012. febr. 11. 11:36
 3/4 A kérdező kommentje:
Bár ha az x-2-őt és x+2-őt eltüntetem akkor az x/2+2x=45-ből hogyan lesz +4x+x/2=45. Mi a szabály?
2012. febr. 11. 11:44
 4/4 Andizsuzsi ***** válasza:
A megoldás jó, csak a második sor elejéről lefelejtett az első válaszóló 2x-et. 2x + x/2 + 2x = 45
2012. febr. 11. 11:49