Egyenlet megoldása így helyes?


2(2x+1)-1 = 1-2 (1+2x) = 4x+2-1=1-2-4x) =

4x+ 1 = -1-4x /+4x

8x+1=-1 /-1

8x = -2 /:8

x = 2/8

Ez így helyes?


2009. aug. 19. 02:10
 1/3 anonim ***** válasza:
vagy minusz 2/8 vagy -8 al oszd el, és akkor tényleg + lesza vége
2009. aug. 19. 02:14
 2/3 anonim ***** válasza:

2(2x+1)-1 = 1-2 (1+2x) = 4x+2-1=1-2-4x) =

4x + 2 - 1 = 1-2-4x =

4x + 1 = -1-4x =

8x + 1 = -1

8x = -2 /:8

x = -2/8


Hát enekm is ennyi jött ki, de en pontozzatok le ha nem jó, én is középiskolás vagyok, és csak jól jött ez a kis ismétlés. :)

2009. aug. 19. 03:37
 3/3 anonim ***** válasza:

2(2x+1)-1=1-2(1+2x)

4x+2-1=1-2-4x

4x+1=-1-4x /+4x

8x+1=-1 /-1

8x=-2 /:8

x=-2/8=-1/4


Így helyes! Persze az utolsó lépésnél gondolom csak elnézted a minusz jelet...

Viszont az első sorban nem írjuk ilyen formában egymás mellé az egyenlőségeket, hanem alá írjuk fel (sok tanár belekötne az ilyen felírásba). A végén meg ha lehet egyszerűsíteni a törtet, akkor tedd meg (mert ennél a feladatnál nem néz ki csúnyán, de ha más eredmény jönne ki, ami ránézésre is csúnya, és leegyszerűsítve meg elfogadható, akkor beleköthet a tanár).

2009. aug. 20. 12:07