Logaritmus feladat levezetése?

log5^[log3(log2^(x+2)]=0
2011. dec. 8. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Linkelj képet kérlek, mert z így minden, csak nem egyértelmű.
2011. dec. 8. 18:32
 2/6 bongolo ***** válasza:

Volt egy nagyon hasonló feladat nemrég, vegyél belőle ötleteket:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2011. dec. 8. 18:34
 3/6 bongolo ***** válasza:

Az első válaszolónak: A föl nyilat szerintem azért rakta oda a kérdező, mert a logaritmus alapja alsó indexben van, ahhoz képest feljebb kell legyen az aminek a logaritmusát veszi.


Kérdezőnek: tényleg nem szokás így használni a föl nyilat, írd mondjuk így legközelebb:


log_5(log_3(log_2(x+2)))=0

2011. dec. 8. 18:37
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, sokat segített! :)
2011. dec. 8. 19:04
 5/6 anonim ***** válasza:

log_3(log2(x+2)=1

(x+2)=2'1 /2'1=2/

x=0

2011. dec. 11. 11:44
 6/6 bongolo ***** válasza:

Nem jó a 11:44-es válasz.

Odáig OK,hogy:

log_3(log_2(x+2))=1

A folytatás nem jó. Ez kellene:

log_2(x+2)=3

x+2 = 2³ = 8

x = 6

2011. dec. 11. 19:17