log5^[log3(log2^(x+2)]=02011. dec. 8. 18:07
1/6 anonim válasza:
Linkelj képet kérlek, mert z így minden, csak nem egyértelmű.
2/6 bongolo válasza:
Volt egy nagyon hasonló feladat nemrég, vegyél belőle ötleteket:
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..
3/6 bongolo válasza:
Az első válaszolónak: A föl nyilat szerintem azért rakta oda a kérdező, mert a logaritmus alapja alsó indexben van, ahhoz képest feljebb kell legyen az aminek a logaritmusát veszi.
Kérdezőnek: tényleg nem szokás így használni a föl nyilat, írd mondjuk így legközelebb:
log_5(log_3(log_2(x+2)))=0
4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, sokat segített! :)
2011. dec. 8. 19:04
5/6 anonim válasza:
log_3(log2(x+2)=1
(x+2)=2'1 /2'1=2/
x=0
6/6 bongolo válasza:
Nem jó a 11:44-es válasz.
Odáig OK,hogy:
log_3(log_2(x+2))=1
A folytatás nem jó. Ez kellene:
log_2(x+2)=3
x+2 = 2³ = 8
x = 6