2 egyenletet nem tudtam megoldani :S
Valaki levezetné nekem?
3x-20+6x-2=8x-10+2x
Megoldás: x=-12
10x+7+13x=x+5+24x
Megoldás: x=1
Előre os köszi!!
2010. febr. 25. 17:58
1/5 anonim válasza:
3x-20+6x-2=8x-10+2x összevonsz
9x-22=10x-10 elvonsz 9x-et, hozzá adsz 10-et(külön oldalra rendezed az X-eket és a számokat
-12=x
10x+7+13x=x+5+24x összevonsz
23x+7=25x+5 elveszel 23x-et, és 5-öt
2=22x ossz 22-vel
1=x
3/5 anonim válasza:
úristen, egyre hülyébb vagyok... nesze neked 100%-os matek érettségi XD szóval 25-23 az továbbra is 2 :) és így 2=2x x=1
4/5 anonim válasza:
3x -20 +6x -2 = 8x - 10 + 2x sima összevonás
9x - 22 = 10x - 10 /+10
9x - 12 = 10x /-9x
-12 = 1x
10x + 7 + 13x = x + 5 + 24 x itt is csak összevonás
23x + 7 = 25x + 5 /-5 -23x
2 = 2x / /2
1 = x
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2010. febr. 25. 18:10