2 egyenlet levezetése, megoldás megvan. Help?


2 egyenletet nem tudtam megoldani :S

Valaki levezetné nekem?


3x-20+6x-2=8x-10+2x

Megoldás: x=-12


10x+7+13x=x+5+24x

Megoldás: x=1


Előre os köszi!!


2010. febr. 25. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:

3x-20+6x-2=8x-10+2x összevonsz

9x-22=10x-10 elvonsz 9x-et, hozzá adsz 10-et(külön oldalra rendezed az X-eket és a számokat

-12=x


10x+7+13x=x+5+24x összevonsz

23x+7=25x+5 elveszel 23x-et, és 5-öt

2=22x ossz 22-vel

1=x

2010. febr. 25. 18:03
 2/5 anonim ***** válasza:
hopp x= 2/22
2010. febr. 25. 18:03
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
úristen, egyre hülyébb vagyok... nesze neked 100%-os matek érettségi XD szóval 25-23 az továbbra is 2 :) és így 2=2x x=1
2010. febr. 25. 18:05
 4/5 anonim válasza:

3x -20 +6x -2 = 8x - 10 + 2x sima összevonás

9x - 22 = 10x - 10 /+10

9x - 12 = 10x /-9x

-12 = 1x



10x + 7 + 13x = x + 5 + 24 x itt is csak összevonás

23x + 7 = 25x + 5 /-5 -23x

2 = 2x / /2

1 = x

2010. febr. 25. 18:07
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2010. febr. 25. 18:10