[link]


[link]


Jó lenne, ha le is vezetné a megoldást. A választ előre is köszönöm.



2013. jan. 6. 19:45
 1/4 PósánéAnita ***** válasza:

cos ^2 x= 1- sin^2 x

3 sin^2x+3 sinxcsox-6+6sin^2 x=0

9 sin^2 x+3 sinxcosx-6=0

9 sin^2 x-6= -3 sinxcosx négyzetre emelünk

81 sin ^4 x- 108 sin ^2 x+36=9 sin^2x cos ^2 x

ugyanaz= 9 sin^2 x-9 sin^4 x

átrendezni és sin^2 x-t kihelyettesítve egy másodfokú egyenlet. remélem innen már megy

2013. jan. 6. 20:14
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, így egyszerűbb:

[link]

2013. jan. 6. 20:53
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindkettő hasznos volt ment a zöld kéz. 2 válaszolótól csak egy kérdésem lenne, miért nem lehet cos^2x az egyenlet gyöke?
2013. jan. 6. 21:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocs! Azt akartam megnézni, hogy szabad-e cos^2 x -szel osztani? Mert ha a cos^2 x =0 lehetne, akkor azzal nem szabad osztani, hanem azt a lehetőséget külön meg kell vizsgálni. Itt, ha cos x =0, vagyis x=pi/2+k*pi ,akkor nem teljesül az egyenlet, tehát szabad osztani.
2013. jan. 6. 22:13