6x^4-13x^3+12x^2-13x+6=02015. nov. 22. 17:15
1/2 anonim válasza:
Ez nem másodfokú, hanem negyedfokú, de mindegy. Ránézésre látszik, hogy polinomosztható maradék nélkül (1+x^2)-el. Ebből egyszerűen szorzattá alakítható a bal oldal:
(6*x^2-13*x+6)*(1+x^2)=0.
Ez már triviális, hiszen
(2x-3)*(3x-2)*(1+x^2)=0
alakba írható. Ebből látjuk rögtön, hogy a valós megoldások:
x=3/2 és x=2/3.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged!
2015. nov. 22. 22:49