Kérhetnék segítséget ebben a másodfokú egyenletben?

6x^4-13x^3+12x^2-13x+6=0

2015. nov. 22. 17:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem másodfokú, hanem negyedfokú, de mindegy. Ránézésre látszik, hogy polinomosztható maradék nélkül (1+x^2)-el. Ebből egyszerűen szorzattá alakítható a bal oldal:


(6*x^2-13*x+6)*(1+x^2)=0.


Ez már triviális, hiszen


(2x-3)*(3x-2)*(1+x^2)=0


alakba írható. Ebből látjuk rögtön, hogy a valós megoldások:


x=3/2 és x=2/3.

2015. nov. 22. 21:52
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged!
2015. nov. 22. 22:49