Valaki segítene megoldani pár matek példát?


[link]

esetleg elmagyarázhatná,hogy egy bizonyos típust hogyan kell megoldani és utána már tudom csinálni én is csak mindegyiknél mi a csell.



2016. dec. 26. 13:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Ahol a számok egy adott szám hatványai ott áltában át kell írni úgy. Pl első a) feladatnál a 2,4,8 is a kettő hatványai: 2^1, 2^2, 2^3. De ahogy nézem a legtöbb feladatnál az azzonosságokat kell használni, nagyon mást nem kell csinálni.


a) feladat pl:


2^(1-x) * 4^x = 8^(-1)

2^1 * 2^(-x) * (2^2)^x = (2^3)^(-1)

2 * 2^(-x) * 2^(2x) = 2^(-3)

2 * 2^(x) = 2^(-3) eddig csak az azzonosságok alapján írtam át az egyenletet, itt osztok 2-vel

2^x = 2^(-4) innen pedig hivatkozhatsz arra, hogy az exp. fv. szig. mon. ezért csak a -4 a megoldás.

2016. dec. 26. 16:16