2x-3 ez osztva 3 = 3x-2 ez osztva 2 vel.
Itt az egyik oldalon kellene csak x nek lennie nem?
2016. ápr. 10. 10:19
1/1 anonim válasza:
Megszorzod mindkét oldalt 2-vel, aztán 3-mal, ekkor ezt kapod:
4x-6=9x-6, ebből x=0 adódik. Ha ellenőrzöd, akkor -1=-1-et kapsz, ami igaz.