Hogyan oldom meg ezt a példát?


2x-3 ez osztva 3 = 3x-2 ez osztva 2 vel.


Itt az egyik oldalon kellene csak x nek lennie nem?



#házi #számolás #matek.tört
2016. ápr. 10. 10:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Megszorzod mindkét oldalt 2-vel, aztán 3-mal, ekkor ezt kapod:


4x-6=9x-6, ebből x=0 adódik. Ha ellenőrzöd, akkor -1=-1-et kapsz, ami igaz.

2016. ápr. 10. 10:38