Ezt a matek példát hogy kell megoldani?


Adja meg a következő egyenlet [0; 2π] intervallumba eső megoldásának pontos értékét!


sinx=-1


2016. szept. 20. 11:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Ennek az általános megoldása


x=3π/2+k*2π, ahol k tetszőleges egész. Az a kérdés, hogy ez milyen k-ra esik bele az intervallumba:


0<=3π/2+k*2pí<=2π |osztunk π-vel, hogy szebb legyen az egyenlőtlenség


0<=3/2+2k<=2 |rendezve


-3/4<=k<=1/4


0,75<=k<=0,25


Ez k=0-ra lesz igaz, tehát x=3π/2+0*2π=3π/2.

2016. szept. 20. 11:34