Hogyan oldjam meg ezt a matek példát?

Feladat:Peti egy bútorüzletben dolgozik.Minden eladott bútor után egy dijat kap.Az első eladott bútor után 45Ft-ot,majd minden következő bútor után 2Ft-tal töbett,mint az előző bútor után.Feri összeszámolta,hogy összesen 2016 Ft-t kapott.Hány bútort adott el.
2016. nov. 27. 13:05
 1/1 s55 ***** válasza:
Tehát jelöljük n-nel az eladott bútorok számát. Ekkor a teljes összeg egy számtani sorozat első n tagjának összegképletével számolható, a(1) = 45, d = 2 => a(n) = 45 + (n-1)*2 , S(n) = ((45 + 45 + (n-1)*2)/2)*n => n^2 + 44*n - 2016 = 0 . Ezt az egyenletet megoldva megkapjuk, hogy n = 28 vagy -72, de mivel n>0, ezért n = 28 a megoldás.
2016. nov. 27. 13:29