Mi a megoldása ezeknek a feladatoknak? (+levezetése? )


1. Egy távgyalogló versenyen az egyik versenyző az első napon a teljes út 3/4 -ének a 60%-át tette meg, a másik versenyző a teljes út 2/3-ának 70%-át. Melyik versenyző tett meg nagyobb utat? Mi a valószínűsége, hogy e két versenyző végez az első két helyen, ha nyolc versenyző indult ?

2 Írja fel annak az egyenesnek az egyenletét amely áthalad az origón és párhuzamos az A (3;2) és a B ( -3;5) pontokon áthaladó egyenessel!


3 Oldja meg a következő egyenletrendszert :

3x-9y=1

2x+17y=-2

4. Egy pénzérmét egymásután háromszor feldobunk. Mi a valószínűsége, hogy legalább egyszer fejet dobtunk?


5. Egy 10 cm sugarú körbe írt téglalap oldalainak aránya 3:4.Mekkorák a téglalap oldalai?


6. Egy számtani sorozat ötödik tagja 21, hatodik tagja 33. Határozza meg a sorozat első elemét és differenciáját!


2010. jún. 10. 17:46
 1/6 anonim válasza:
53%

figyelj bocsi de csak a 6.-ra tudom a választ

szóval a válasz


a5=21

a6=33

d=a6-a5=12


a1=?

a2=?


a4=a5-d=11

|

a3=a4-d=-1

|

a2=a3-d=-13

|

a1=a2-d=-25


Remélem segítettem


Üdv: Nudli Jani

2010. jún. 10. 18:20
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

1. a második versenyző tesz meg nagyobb utat.

x= út

0.45x*0.6=0.45x

3/4x*0,7=0.46x

valószínűség 2/7

2. 4jegyű könyv vektoros résznél találhatod

Két adott ponton átmenő egyenes egyenlete:

(x2-x1)*(y-y1) = (y2-y1)*(x-x1)


A (3;2) a 3=x1 2=y1 B (-3;5) a -3=x2 5=y2


(-3-3)*(y-2)=(5-2)*(x-3)

-6y+12=3x-9 /-12

-6y=3y-21

Igazából itt mindegy szerintem hogy rendezett, itt ez az egyenes egyenlete és kész.


3.

3x-9y=1 -> 3x=1+9y -> 1/3+3y=x

2x+17y=-2


Szóval

2(1/3+3y)+17y=-2

2/3+6y+17y=-2

23y+2/3=-2

23y=-2-2/3 2= 6/3

23y=4/3 /:23

Y=0,057?? nekem kicsit furának tűnik az eredmény, de mind1

Itt beírod: 2x+17*0,057=-2

és kijön az x

4.

Ezt mindig utáltam, ezen nem is akarok lovagolni.


5. ez könnyű 4jegyűben nézd meg a számtani sorozatot, mindegyik számmal írd le, és ugyanaz mint a 3. feladatban

de leírom hogy van a számtani sorozat:


An=A1+(n-1)*d N edik elem


An=(An-1 +An+1)/2 N edik elem megint


Sn= ((A1+An)*n)/2 Első N elem összege


A1 az első tag

n a valahányadik elem. pl A5=25 akkor az 5. elem =25 el

Sn pedig az első n elem összege

2010. jún. 10. 18:41
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

hajajj az 5. et kihagytam, és a 6 nak írtam

az 5. a rövidebb oldal 3x=a hosszabb oldal 4x=b

R = 10 centiméter

K=6x+8x=14x

Viszont K=2s szóval a kör kerülete K=2*r*pí azaz K=2*10*3.14=14x

62.8=14X /:14

x=4.49

egyik oldal 3x=3*4.49 másik oldal 4x=4*4.49

2010. jún. 10. 18:51
 4/6 anonim ***** válasza:
leellenőrzöm lapon, így nem megy
2010. jún. 10. 18:54
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

a 3. változott előjelben

3x-9y=1

2y+17y=-2


3x=1+9y

x=(1+9y)/3

(2+18y)/3+17y=-2 /*3

2+18y+51y=-6 /-2

69y=-8

y=-0,116


fenébe má megcsinálom végig és leellenőrzöm

nemakar kijönni. najó, máshogy csinálom

wá mostmeg y=0

feladtam

2010. jún. 10. 19:05
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi hogy ennyire probálkozol, én is szenvedek ám vele közben...
2010. jún. 11. 07:15