Mi a megoldás a lenti fizika feladatoknak? (homorú tükör és fénytörés, év végi kettesem múlik rajta. )


Először is bocsi, a hülye címért, de a gyik nem engedte máshogy kiíratni...

Ezen múlik az év végi 2-esem szóval fontos lenne.


1. kérdés:

Vízfelületre a levegőből 45 fokos beesési szögben érkeznek a fénysugarak. Mekkora lesz a fénysugarak vízbe lépésekor a törési szög? A víz törésmutatója 1,33


2. kérdés:

Egy 50 cm görbületi sugarú homorú tükröt tartunk magunk előtt 10 cm-re. Mekkora távolságra keletkezik a kép a tükör mögött? Mekkora a nagyítás? Szerkesszük meg a képet!


Ez a két kérdés lenne. Nekem halvány lila fingom sincs róla, hogy mit merre, de biztos van akinek ez könnyű. Tényleg fontos lenne, előre is köszönöm!


2011. jún. 8. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:

1:

sin(alpha)/sin(B)=n

ebből beta= 32 fok

2011. jún. 9. 00:14
 2/4 anonim ***** válasza:

2: 1/k=1/f-1/t k=0,16m (16cm)

N=k/t= 1,6

megszerkesztését te is meg tudod csinálni

2011. jún. 9. 00:15
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Amúgy a 2. kérdésben az nem 15?

2011. jún. 9. 05:42
 4/4 anonim válasza:
valaki megtudja mondani, hogy hogy jött ki a 0,16 cm???? mert én akárhogy helyettesítem be, nekem nem jön ki.... -.-'
2011. dec. 5. 20:47