Jó e a megoldás? Fizika 10. O


Egy 50 L űrtartalmú tartály 30°C hőmérsékletű gázt tartalmaz.A tartály a környezetétől nincs légmentesen elzárva. A gáz hányad része távozik a tartályból ha a gáz hőmérséklete 50°C emelkedik (gázt tekintsük ideálisnak)



Én először is behelyettesítettem ebbe a képletbe


V1/T1=V2/T2


Így az lett 50 dm³/30=V2/50 szoroztam 50-el Elosztottam a 50-et 30-cal


És V2=83,3333

V2-V1=33.3333


És az osztva 50el


És akkor a 66% távozott.Ez nem így van a TK Hátuljába,azt akarom kérdezni,hogy mit rontottam el?


Köszi előre!


2011. okt. 11. 17:55
 1/5 BKRS ***** válasza:

Nincs legmentesen lezarva, tehat n valtozo, viszont a terfogat es nyomas allando:

n1T1 = n2T2

n1* 293 = n2 * 323

n2 / n1 = 293/323 = 0,91

Vagyis 9% tavozott.

2011. okt. 11. 17:59
 2/5 A kérdező kommentje:

És miért szorzás van, nem osztás? Szóval V1*T1 a Gay-Lussac I.törvénye szerint,osztani kell nem szorozni.És hogy jött ki az n

n2 / n1 = 293/323 = 0,91 Mikor te elosztottad de még mindig 2 ismeretlen volt? A könyvben a megoldás 6.6% de az lehet,hogy a könyv pontatlan számolása miatt van. Amúgy köszi :)

2011. okt. 11. 18:14
 3/5 bongolo ***** válasza:

BKRS az általános gáztörvénnyel számolt, lehet, hogy még nem tanultátok. n az anyagmennyiség mol-ban.


Nálad az a hiba, hogy Celsius fokkal osztottál, pedig Kelvinnel kell!! Ha átszámolod Kelvinbe, kijön a 6,6%

2011. okt. 11. 18:34
 4/5 A kérdező kommentje:
Tényleg... Ó,tényleg,ezt jól benéztem. Köszi :)
2011. okt. 11. 19:40
 5/5 A kérdező kommentje:
hoppá 1-el több a tényleg:D
2011. okt. 11. 19:48