Helyes ez a megoldás? (fizika! )


Egy 70 km/h sebességű motor szemben halad egy 50 km/h sebességgel haladó, 300m hosszú vonattal. Hány másodperc alatt halad el a motor a vonat előtt?


Motor útja: 300-50t=70t /+50t

300=120t

300/120=2,5

2,5 másodperc.


Ez így helyes? Vagy a 70km/h-t és az 50km/h-t át kellene váltani m/s-be? :

Motor útja: 300-13.8t=19.4t /+13.8t

300=33.2t

300/33.2=9.04


9.04 másodperc.


Az első(2.5mp) vagy a második(9.04mp) a helyes?


2011. okt. 23. 15:31
 1/1 BKRS ***** válasza:

Vagy at kell szamolni m/s-ba, vagy a 300-at km-be. A megoldasod jo, ellenorzesul kiszamolom ey asik modon, hogy lassuk ugyanazt az eredmenyt kapom-e.


Az egymashoz kepest szamitott sebesseggel celszeru szamolni, es at kell valtani m/s -ba.


Egymashoz kepest a motor es a vonat sebessege: 50+70=120 km/h = 120/3,6 m/s

(ha egy iranyba mennenek, akkor 70-50=20km/h lenne a sebesseguk egymashoz kepest)


300m-t ezzel a sebesseggel 300:120/3,6=300*3,6/120 = 9s alatt tesznek meg.


A kulonbseg a masodik megoldasod es az enyem kozott csak kerekitesi hibabol adodik.

2011. okt. 24. 14:58