Fizika 10. Hőtan Mi a megoldás?


Mekkora annak a rézrúdnak a hossz,amelyik 100 C fokon 10 mm lesz hosszabb?



Elméletileg 6.25 m a megoldás de sehogy nem jön ki :/


Köszi


2011. szept. 13. 16:37
 1/8 A kérdező kommentje:
bocs Alfa: 1.6x 10 a minusz 5.-en 1/C
2011. szept. 13. 16:38
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az alfa a hőtágulási együttható? És mennyi a kiindulási hőmérséklet?
2011. szept. 13. 16:40
 3/8 A kérdező kommentje:
Jaj bocs,rosszul másoltam szóval 100 C fok hőmérséklet-emelkedéskőr szóval a delta T adott azaz 100 C fok
2011. szept. 13. 17:14
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

ΔL = 10 mm = 0,01 m

ΔT = 100 °C

α = 1,6*10⁻⁵ K⁻¹

L = ?


ΔL = ΔT*L*α


L = ΔL/(ΔT*α) = 0,01/(100*1,6*10⁻⁵) = 6,25 m

2011. szept. 13. 19:03
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi,a hatványokat hogy rakod ki?
2011. szept. 13. 19:15
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Végre-valahára, hogy ez is felkeltette valakinek az érdeklődését, mert valóban elég bosszantó, amikor találgatni kell, hogy mi is van kiírva.


Amúgy ezeket a jeleket, amik az egyenletek és képletek leírásához kellenek a Word Arial Unicode Ms betűkészletében megtalálod (Beszúrás→Szimbólum→Szimbólumok). A hozzászólásokat nem egyenesen írom, hanem először egy Word dokumentumban, ahol már előre el vannak készítve (bemásolva) a felső, alsó indexek, matematikai jelek, görög abc, stb. A szövegbe már csak a Ctrl+V-vel rakom be őket. Amúgy ennek a „kétlépcsős“ módszernek még az is előnye, hogy így jóval kisebb a valószínűsége annak, hogy valamit hibásan írok ki.

2011. szept. 14. 11:35
 7/8 bongolo ***** válasza:
100%

Én erről a honlapról szoktam bemásolni a jeleket:

[link]

Rendkívül sok jelet tartalmaz, ráadásul kategóriák szerint csoportosítva, könnyű benne keresni.

A "Character" oszlopból lehet ^C-^V-vel bemásolni közvetlenül a gyakorikérdések válasz dobozába a jeleket.


A legfontosabb jeleket beletettem a normál billentyűzetkiosztásba is (az MSKLC nevű programmal), úgyhogy azokat keresgélés nélkül AltGr+bill módon tudom begépelni.

2011. szept. 14. 23:13
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkét választ!Most már így fogom használni,így könnyebb lesz nekem,meg persze másnak is aki segíteni próbál
2011. szept. 15. 21:26