Hogy kell megoldani ezt az egyenletrendszert?


(3x-2y+z=1

(x-y+z=2

(-x+z=3



2017. okt. 24. 12:23
 1/2 anonim ***** válasza:
14%

Először kiejteném z-t, ehhez a harmadik egyenletet használom:

z = x + 3

Ezt behelyettesítem a második egyenletbe, és kifejezem y-t.

x - y + x + 3 = 2

2x - y + 3 = 2

y + 2 = 2x + 3

y = 2x + 1

És itt megyek az első egyenlethez:

3x - (4x + 2) + x + 3 = 1

3x - 4x - 2 + x + 3 = 1

1 = 1

Ez szívás, azonossággal van dolgunk. A mátrixokat elfelejtettem.

2017. okt. 24. 12:30
 2/2 A kérdező kommentje:
azért köszi :)
2017. okt. 24. 12:37