Már szétvet az ideg annyit próbálkoztam vele az a1+a2=12 és az a3+a4=4/3az eredeti feladat mértani sorozat, kell az a1 és a q.2017. okt. 3. 17:10
2/3 anonim válasza:
Kiemeled a1-et, a másikan meg a1q^2-et:
a1*(1+q)=12
a1*q^2*(1+q)=4/3
Most megörülsz, hoigy a1*(1+q) ott van a második egyenleten is:
12 *q^2 = 4/3
q^2 = 1/9
q= +-1/3
Kipróbálod mindkét esetet, azaz q=1/3 vagy q=-1/3 és akkor megkapod a hozzá tartozó a1-et.
3/3 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm, különben jó vagyok matekból, csak ha már fáradok el fogy a türelmem akkor van ilyen hogy leblokkolok azt onnantól kezdve már nem tudok ilyet megcsinálni egyedül.
2017. okt. 3. 21:18