Az a1+a1q=12 és a1q^2+a1q^3 egyenletrendszert hogyan lehet megoldani?

Már szétvet az ideg annyit próbálkoztam vele az a1+a2=12 és az a3+a4=4/3az eredeti feladat mértani sorozat, kell az a1 és a q.
2017. okt. 3. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi a másik egyenlet?
2017. okt. 3. 17:12
 2/3 anonim ***** válasza:

Kiemeled a1-et, a másikan meg a1q^2-et:


a1*(1+q)=12

a1*q^2*(1+q)=4/3


Most megörülsz, hoigy a1*(1+q) ott van a második egyenleten is:


12 *q^2 = 4/3

q^2 = 1/9

q= +-1/3


Kipróbálod mindkét esetet, azaz q=1/3 vagy q=-1/3 és akkor megkapod a hozzá tartozó a1-et.

2017. okt. 3. 18:15
 3/3 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm, különben jó vagyok matekból, csak ha már fáradok el fogy a türelmem akkor van ilyen hogy leblokkolok azt onnantól kezdve már nem tudok ilyet megcsinálni egyedül.
2017. okt. 3. 21:18