Hogyan lehetne ezt az egyenletrendszert megoldani?


Már vagy 5x nekifutottam de mindig elakadok

1. (-1-u)"2 + (-3-(1/2u+1))"2=(-5-u)"2+(3-(1/2u+1))"2



2017. máj. 30. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez így nem egyenletrendszer. Ahhoz minimum 2 egyenlet kellene. De ettől függetlenül megoldható, hisz egy ismeretlent tartalmaz:


(-1-u)^2 + (-3-(1/2u+1))^2=(-5-u)^2+(3-(1/2u+1))^2

(-1-u)^2 + (-3-1/2u-1)^2=(-5-u)^2+(3-1/2u-1)^2

1+2u+u^2+9+(3/2)*u+3+(3/2)*u+(1/4)*u^2+(1/2)*u+3+(1/2)*u+1=25+10u+u^2+9-(3/2)*u-3-(3/2)*u+(1/4)*u^2+(1/2)*u-3+(1/2)*u+1

(5/4)*u^2+(12/2)*u+17=(5/4)*u^2+(16/2)*u+29

6u+17=8u+29

2u=-12

u=-6


Hol akadsz el benne egyébként? A zárójelek felbontásáig megy a dolog?

2017. máj. 30. 16:33
 2/3 anonim ***** válasza:

A 3. és 4. sor egy lenne, csak mivel túl hosszú, így szétszedte, és éppen rossz helyen, a szám közepén. Szóval ezt korrigálva:


1+2u+u^2+9+(3/2)*u+3+(3/2)*u+(1/4)*u^2+(1/2)*u+3+(1/2)*u+1=

25+10u+u^2+9-(3/2)*u-3-(3/2)*u+(1/4)*u^2+(1/2)*u-3+(1/2)*u+1

2017. máj. 30. 16:35
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a segítséget szerintem nem figyeltem oda eléggé és ezért hibáztam köszönöm még egyszer!!
2017. máj. 30. 17:21