[link]


Ilyenek lesznek holnap a dolgozatban, de nem értem.


2016. nov. 13. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Exponencialis egyenleteknel a lenyeg mindig az, hogy az alapok megegyezzenek.

Az egyenletrendszeredet ha jol latom ugy lehetne a legkonnyebben megoldani, ha atalakitanad az elso sort. Van egy olyan szabaly, hogyha a kitevoben osszeadas van, akkor kulon tenyezonkent fel lehet irni pl mondjuk xy a k+z-ediken, akkor ugy irod fel, hogy xy a k-adikon * xy a z-ediken.

Ha a kitevoben kivonas van, akkor hanyadoskent tudod felirni.

Ezek utan osszevonod amit ossze lehet,majd azokra vezetes be az uj ismeretlent.

Vilagos?

2016. nov. 13. 17:15
 2/4 anonim ***** válasza:

I. 2^x+2 + 3^y-1=17

II. 3*2^x + 4*3^y=24

2^x*2^2 + 3^y/3y=17

3*2^x + 4*3^y=17

Asszem jol irtam. Az elso atalakitott egyenletnel beszorzol harommal es igy eltunik a tort. Ezek utan mar tenyleg azt nezed, hogy osszeadni, kivonni vagy kifejezni kell az egyenletet.

Remelem igy erthetobb!

Elso voltam

2016. nov. 13. 17:20
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen ezt tudtam idáig is. A megoldásánál ütközök problémába.


Ez jön ki nekem:

2^x*4+3^y*1/3=17

3*2^x+4*3^y=24


És utána:

3^y=a

2^x=b


4b+1/3a=17

3b+4a=24

3b=24-4a


És fogalmam sincs hogy kéne tovább csinálni, de még abban sem vagyok biztos, hogy ez így jó? Mit csinálok rosszul?

2016. nov. 13. 17:21
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A 2. komment alapján kijött a jó eredmény!
2016. nov. 13. 17:36