Exponenciális féleség egyenlet!?


3^x+3^(2x-3)=4


Hogyan kell megoldani az ilyen típusú egyenleteket? Amelyeknêl nem csak egy féle kitevő van.



2016. márc. 22. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Azonosságok, hátha segítenek: a^b*a^c=a^(b+c), a^b/a^c=a^(b-c), (a^b)^c=a^(b*c)
2016. márc. 22. 21:37
 2/5 anonim ***** válasza:

azonos kitevőre kell hozni



4 = 3 + 1 = 3^1 + 3^0

2016. márc. 22. 21:45
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi ☺
2016. márc. 22. 21:51
 4/5 anonim ***** válasza:

4-et nem kell átalakítani 3^0+3 ra.


3^x+3^2x/3^3=4

Legyen a=3^x. Ekkor:

a+a²/3³=4

a²+3³a-3³*4=0

Megoldod másodfokú egyenletként. Kijön megoldásra q,p.

Ekkor a=q és a=p egyenleteket megoldod, tehát x=log(3,q) és x=log(3,p).


Első voltam.

2016. márc. 22. 22:18
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. márc. 26. 19:45