Köszi!

2017. aug. 24. 15:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Hogy őszinte legyek, én sem teljesen értem, mert szerintem túlbonyolítod és túlmagyarázod az egészet.


Van a képleted:

x^2-x-2 = 0


Ezt megoldod a másodfokú megoldóképlettel, megkapod az x1-et és az x2-őt, amit utána behelyettesítel az ismert azonosság alapján:


azonosság: ax^2 + bx + c = a(x-x1)(x-x2)

behelyettesítve: (x-(-1)(x-2) = (x+1)(x-2)


Ha ennyi alapján nem érthető, akkor én megeszem a kalapomat! :)

2017. aug. 24. 21:11
 12/12 anonim ***** válasza:
Akkor már csak azt magyarázd el nekem, hogy miért azt a képletet kell használni, és az "Azért, mert azt tanultuk az iskolában" indokot nem fogadom el... Lévén én is ezzel a képlettel nyitottam, amit nem értett meg, utána megpróbáltam elmagarázni a miértjét, te pedig idejössz okoskodni, hogy túlbonyolítom...
2017. aug. 25. 09:15
1 2