Adott ez az egyenlet: 4^x+1 - 2^x = 2^x+4 - 18
Az alábbi levezetést írta hozzá az osztálytársam:
(2^2)^x+1 - 2 = 2^x 2^4 - 18
2^2x 2^2 - 2^x = 2^x 2^4 - 18
4 2^2x - 17 2^x + 18 = 0
És innentől a megoldás a képlettel, amit értek. Azt szeretném kérdezni, hogy az utolsó sor hogy jön ki az előzőekből? Valaki le tudná írni a részletes levezetést? Vagy esetleg ez így rossz?
(Az osztálytársamat már megkérdeztem, nem emlékszik rá, mi hogy volt.)
2017. ápr. 18. 16:42
1/1 tatyesz válasza:
Egyenletrendezéssel.
2^2x·2^2 - 2^x = 2^x·2^4 - 18
Először számoljuk ki a 2 hatványait:
2^2x·4 - 2^x = 2^x·16 - 18
4·2^2x - 2^x = 16·2^x - 18 /-16·2^x, +18
4·2^2x - 17·2^x + 18 = 0