A következő exponenciális egyenletnek miért ez a levezetése? (Többi lent)


Adott ez az egyenlet: 4^x+1 - 2^x = 2^x+4 - 18

Az alábbi levezetést írta hozzá az osztálytársam:

(2^2)^x+1 - 2 = 2^x  2^4 - 18

2^2x  2^2 - 2^x = 2^x  2^4 - 18

4  2^2x - 17  2^x + 18 = 0

És innentől a megoldás a képlettel, amit értek. Azt szeretném kérdezni, hogy az utolsó sor hogy jön ki az előzőekből? Valaki le tudná írni a részletes levezetést? Vagy esetleg ez így rossz?

(Az osztálytársamat már megkérdeztem, nem emlékszik rá, mi hogy volt.)



2017. ápr. 18. 16:42
 1/1 tatyesz ***** válasza:

Egyenletrendezéssel.



2^2x·2^2 - 2^x = 2^x·2^4 - 18


Először számoljuk ki a 2 hatványait:

2^2x·4 - 2^x = 2^x·16 - 18

4·2^2x - 2^x = 16·2^x - 18 /-16·2^x, +18

4·2^2x - 17·2^x + 18 = 0

2017. ápr. 19. 08:53