Valaki megtudja oldani nekem?
2017. ápr. 30. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:

a=√8+4√3 +√8-4√3

a=2√8


2√8*√6=2√(8*6)=2*4√3=8√3, ami nem természetes. Jól írtad le a feladatot?

2017. ápr. 30. 12:54
 2/6 A kérdező kommentje:
√8+4√3 az egèsz gyökalat van ès √8-4√3 ez is nagy gyökalatt van
2017. ápr. 30. 13:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Így se igaz. Még csak nem is valós.
2017. ápr. 30. 13:07
 4/6 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam, hogy gyökalatt van az egèsz a megoldàst leírod?
2017. ápr. 30. 13:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Le, ha te is érthetően leírod a feladatot. Írtam üzenetben, hogy tedd zárójelbe, ami gyök alatt van.
2017. ápr. 30. 13:14
 6/6 vurugya béla ***** válasza:

Nálam a gyököt gy( ) fogja jelezni, a szorzást * és a négyzetet ^2.


a = gy(8+4*gy(3)) + gy(8-4*gy(3)) =

= gy(6 + 2*gy(2)*gy(6) + 2) + gy(6 - 2*gy(2)*gy(6) + 2)=

= gy( (gy(6)+gy(2))^2 ) + gy( (gy(6)-gy(2))^2 )=

= gy(6)+gy(2) + gy(6)-gy(2) = 2*gy(6)

Tehát a*gy(6) = 2*gy(6)*gy(6) = 12 és ez természetes szám.

Jópofa feladat!

2017. máj. 1. 00:34