Ezeket az egyenleteket hogy kell megoldani?


1.X*(X+2)+Xˇ2-2X+1=(X+2)ˇ2+Xˇ2

2.(X-4)*(X-2)=0

3. 2/X-2+3/X+2=X/Xˇ2-4


Ha lehet, akkor nem csak a megoldást, hanem a magyarázatot is leírnátok?


2017. máj. 2. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Felbontod a zarojeleket, onnanstol kezdve gyerekjatek. Nullara rendezed es masodfoko egyenlet megoldokepletevel megoldod.

Masodiknal is felbontod a zarojeleket. Minden tagot beszorzol minden taggal. Ebbol is masodfoku egyenlet lesz, ezt is megoldod, mint a masikat.

A harmadikat nem.igazan ertem, hogy pontosan mi is akar lenni a per jel. Tortvonal? Es akkor a tortvonal alatt csak az x van vagy az egesz x-es tag?

2017. máj. 2. 16:40
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Felbontod a zárójeles részeket és rájössz, hogy pofon egyszerű, még a másodfokú megoldó egyenlet se kell.

2. Hogy kaphatsz 0-'t egy szorzás eredményeként? (Ha az egyik tag 0.)

3. Figyelmed kell arra, hogy nullával nem osztunk. Majd egyszerűsítesz és beszorzol x^2-tel és meg is kapod a megoldást.


Ha valami még mindig homályos, írj.

Legközelebb célszerű a szorzást *-gal, a kitevőt pedig ^-vel jelölni.

2017. máj. 2. 17:57
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, a per jel a törtvonalat helyettesíti, a "ˇ2" pedig azt, hogy a négyzeten van. Leírom kicsit átláthatóbban: 2/x-2 + 3/x+2 = x/xˇ2-4
2017. máj. 2. 17:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Na jó a hármas:

2/x-2+3/x+2=x/x^2-4

VAGY

2/(x-2)+3/(x+2)=x/(x^2-4)

Mert nem mindegy, kérlek, ha összeadás/kivonás van egy szorzásban/osztásban, használj zárójelet, mert más a megoldás.

2017. máj. 2. 18:09