Hogyan kell ezeket az egyenleteket megoldani?


x^2-25=0


sinx=0


| x-2| =7


5^x+1+5^x+2=30


√x=4^3



Ha lehet egy kicsit szájbarágósan ! :D Köszi!



2017. márc. 31. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Át kel őket rendezni úgy, hogy az egyik oldalon csak x legyen.


x^2-25=0

x^2=25

x(1)=-5

x(2)=5


sinx=0

x=arcsin(0)

x=0+k*π ; kƐZ


Mennyire legyen szájbarágós? Ennyire elég, vagy szavakkal leírva kéred az egész műveletsort?

2017. márc. 31. 20:56
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát,értem,hogy rendezni kell de sose tudom,hogy melyik egyenletet,hogyan kell elkezdeni.
2017. márc. 31. 21:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindegy hogy kezded, maximum zsákutcába jutsz. Csinálj meg sokat mindegyikből és akkor egyértelmű lesz, hogy mivel kell kezdeni.


|x-2|=7 Szintén két megoldása lesz. Felbontva az abszolút "értéket":

x-2=7 és -(x-2)=7

x(1)=9

x(2)=-5


5^x+1+5^x+2=30

2*5^x+8=30 'Összevonva

2*5^x=28

5^x=14 'Elosztva 2-vel. Majd ez logaritmussal felírva:

log5(14)=x 'Azaz 5-ös alapú logaritmus 14.

lg(14)/lg(5)=x 'Átírva 10-es alapú logaritmusra, hogy zsebszámológéppel is elvégezhető legyen a művelet.

x=1,6397


√x=4^3 'Hatványozás végrehajtása

√x=64 'Négyzetre emelés

x=4096

2017. márc. 31. 21:24