Hogyan oldjam meg ezeket az egyenleteket?


sin^4(x-pi/6)+cos(pi/3 - 2x)= -cos^4 (x-pi/6)+2

következő:

log_(x^2+3x) (x+3) <= 1 ahol (x^2+3x) az alapot jelenti, <= pedig kisebbegyenlő

következő:

2,25^((log_2 x^2)-3x-10) > (2/3)^(log_(1/2)(x^2+4x+4)

ahol log_2 2es alapú log...



2016. szept. 7. 19:38
 1/2 anonim ***** válasza:

log_(x^2+3x) (x+3) <= 1


Felírhatod log_a(b) <= log_a(a) alakban.

Innen a megoldást így kapod:

(a>1 és 0<b<=a) vagy (0<a<1 és b>=a)

x >= 1 U 0 < x < (gyök(13)-3)/2

2016. szept. 8. 01:25
 2/2 tatyesz ***** válasza:

Ismert, hogy


sin²x + cos²x = 1 /()²

sin⁴x + 2∙sin²x∙cos²x + cos⁴x = 1 /-2∙sin²x∙cos²x

sin⁴x + cos⁴x = 1 - 2∙sin²x∙cos²x


Ismert még, hogy


2∙sinx∙cosx = sin(2x) /()²

4∙sin²x∙cos²x = sin²(2x) /:2

2∙sin²x∙cos²x = 1/2 sin²(2x) Ezt visszahelyettesítjük a fenti egyenletebe:


(*) sin⁴x + cos⁴x = 1 - 1/2 sin²(2x)


Most nézzük a feladatot:


sin⁴(x-π/6) + cos(π/3-2x) = -cos⁴(x-pi/6) + 2 /+cos⁴(x-π/6)


sin⁴(x-π/6) + cos⁴(x-pi/6) + cos(π/3-2x) = 2


Itt használjuk a (*) egyenletet:


1 - 1/2 sin²(2(x-π/6)) + cos(π/3-2x) = 2


1 - 1/2 sin²(2x-π/3) + cos(π/3-2x) = 2


Innen már szerintem nem nehéz.

2016. szept. 8. 10:33