A redukált alakot értem, de ha itt van például ez az egyenlet: x2+1=4, akkor mit csináljak? Kivonom a négyet, utána pedig azt az alakot, hogy x2+1-4=0 úgy kell egyszerűsíteni, hogy x2-3=0? Akkor ott melyik a b és melyik c? :(2013. szept. 8. 11:25
1/8 A kérdező kommentje:
Az x2 x^2-t jelent
2013. szept. 8. 11:29
2/8 anonim válasza:
x²+0*x-3=0
a=1
b=0
c=-3
Viszont szerintem tanár említette, hogy ehhez nem kell képlet.
Egyszerűen:
x²=3
x = ±√3
3/8 A kérdező kommentje:
Nem, még csak egy órája vesszük a másodfokú egyenleteket, csak gondoltam gyakorlok egy kicsit. Az egyenlet, amire nem jövök rá, így hangzik eredetileg: (x+1)^2=4 A mozaik tankönyvben van, a megoldásra azt írják a neten, hogy x1=1 x2=-3
2013. szept. 8. 11:59
4/8 A kérdező kommentje:
Ez hogy jöhetett ki?
2013. szept. 8. 11:59
5/8 anonim válasza:
(x+1)²=4
Egyszerű gyökvonással kijön a megoldás
I:
(x+1) = 2
x = 1
II:
(x+1) = -2
x = -3
Vagy felbontod a zárójelet, és alkalmazod a másodfokú egyenlet megoldóképletét:
(x+1)²=4
x²+2x+1=4
x²+2x-3=0
Ugyanúgy -3; 1 lesz az eredmény
6/8 A kérdező kommentje:
És most honnan termett oda az a 2x?
2013. szept. 8. 12:11
7/8 anonim válasza:
(a+b)^2 azonosságot elméletben általánosban is tanultad.
8/8 A kérdező kommentje:
Ú, már értem, köszi!
2013. szept. 8. 23:01