Hogyan oldjam meg ezeket a másodfokú egyenleteket?

A redukált alakot értem, de ha itt van például ez az egyenlet: x2+1=4, akkor mit csináljak? Kivonom a négyet, utána pedig azt az alakot, hogy x2+1-4=0 úgy kell egyszerűsíteni, hogy x2-3=0? Akkor ott melyik a b és melyik c? :(

2013. szept. 8. 11:25
 1/8 A kérdező kommentje:
Az x2 x^2-t jelent
2013. szept. 8. 11:29
 2/8 anonim ***** válasza:

x²+0*x-3=0

a=1

b=0

c=-3


Viszont szerintem tanár említette, hogy ehhez nem kell képlet.

Egyszerűen:

x²=3

x = ±√3

2013. szept. 8. 11:46
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem, még csak egy órája vesszük a másodfokú egyenleteket, csak gondoltam gyakorlok egy kicsit. Az egyenlet, amire nem jövök rá, így hangzik eredetileg: (x+1)^2=4 A mozaik tankönyvben van, a megoldásra azt írják a neten, hogy x1=1 x2=-3
2013. szept. 8. 11:59
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez hogy jöhetett ki?
2013. szept. 8. 11:59
 5/8 anonim ***** válasza:

(x+1)²=4

Egyszerű gyökvonással kijön a megoldás

I:

(x+1) = 2

x = 1


II:

(x+1) = -2

x = -3


Vagy felbontod a zárójelet, és alkalmazod a másodfokú egyenlet megoldóképletét:

(x+1)²=4

x²+2x+1=4

x²+2x-3=0

Ugyanúgy -3; 1 lesz az eredmény

2013. szept. 8. 12:08
 6/8 A kérdező kommentje:
És most honnan termett oda az a 2x?
2013. szept. 8. 12:11
 7/8 anonim ***** válasza:
(a+b)^2 azonosságot elméletben általánosban is tanultad.
2013. szept. 8. 13:59
 8/8 A kérdező kommentje:
Ú, már értem, köszi!
2013. szept. 8. 23:01