Ezeket a matek egyenleteket hogyan kell megoldani lépésről lépésre?


a.,5x+3/4-4=4+3x/2

/=törtvonal


5x+3-4=8+6x (én így oldanám meg,de tuti nem jó)4 a közös nevező és így 5x+3-4 majd 4+3x/2 azt pedig úgy,hogy 2-őt szozom 4-gyel így lesz 8 és 2.3x=6x

hogyan kell?


b.,

y+1=5-y/2

1y=10-2y? <--szerintem


c.,

2-1-3y/4=y

én szerintem:--> 1-3y-4/4=y utána -3-3y/4=y és végül -12-12y=y


d.,

1-x+2/3=2x-1/6

én szerintem:-->3-x-2=12x-6 vagyis 1-x=12x-6

kérlek segítsetek,mert nem értem! :(

Jó lenne tudni


2017. ápr. 3. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

a.)

5*x + 3/4 – 4 = 4 + (3*x / 2)

5*x + 3/4 – 16/4 = 4 + (3/2)*x

5*x – 13/4 = 4 + (3/2)*x │← +(13/4)

5*x = 13/4 + 4 + (3/2)*x

5*x = 13/4 + 16/4 + (3/2)*x

5*x = 29/4 + (3/2)*x │← -(3/2)*x

5*x - (3/2)*x = 29/4

(10/2)*x – (3/2)*x = 29/4

(7/2)*x = 29/4 │← :(7/2)

x = 29/4 : 7/2

x = 29/4 * 2/7

x = 58 / 28 │← 2-vel egyszerűsíteni

x = 29 / 14

2017. ápr. 3. 21:13
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

b.)

y + 1 = 5 – y/2 │← +(y/2)

y + y/2 + 1 = 5 │← -1

y + y/2 = 4

1,5*y = 4 │← :1,5

y = 4 / 1,5 = 8 / 3

2017. ápr. 3. 21:19
 3/9 A kérdező kommentje:
ezt jól leírtad. Ebből egy kukkot nem értek
2017. ápr. 3. 21:21
 4/9 anonim ***** válasza:

c.)

2 – 1 – (3*y)/4 = y

1 – (3/4)*y = y │← -y

1 - (3/4)*y – y = 0 │← -1

-(3/4)*y – y = -1 │← *(-1)

(3/4)*y + y = 1

(3/4)*y + (4/4)*y = 1

(7/4)*y = 1 │← :(7/4)

y = 1 : 7/4

y = 4/7

2017. ápr. 3. 21:25
 5/9 A kérdező kommentje:

és mitcsináltál? El is magyaráznád,mert én csak egymástól független számokat látok :(

holnap után dolgozatot írunk, a tanár nem akar segíteni sem. Csak adja a példákat az órán és közbe meg izzadok,hogy ne engem kérdezzen,mert fingom sincsen hogy mit kell csinálni velük.

2017. ápr. 3. 21:35
 6/9 A kérdező kommentje:

tudod milyen szar érzés,hogy mindenki tudja csak te nem és a tanár baszik magyarázni?

:(

2017. ápr. 3. 21:37
 7/9 anonim ***** válasza:

d.)

1 – x + 2/3 = 2*x – 1/6

3/3 – x + 2/3 = 2*x – 1/6

5/3 – x = 2*x – 1/6 │← -(2*x)

5/3 – x – 2*x = -(1/6)

5/3 – 3*x = -(1/6) │← -(5/3)

- 3*x = -(1/6) – 5/3 │← *(-1)

3*x = 1/6 + 5/3

3*x = 1/6 + 10/6

3*x = 11/6 │← :3

x = 11/6 : 3

x = 11/18


Összevonások, közös nevezőre hozások vannak.

Ezeken túl, ami jelölést használtam, például,

│← :3 azt jelenti, hogy az egyenlet mindkét oldalát osztom hárommal, és ha az egyenlet mindkét oldalát azonos módon változtatjuk, az egyenlőség megmarad.

Vagy, például:

│← *(-1) azt jelöli, hogy az egyenlet mindkét oldalát megszoroztam mínusz eggyel, és ha az egyenlet mindkét oldalát...

De, ha nem lenne ez a magyarázat, akkor is látszik a következő sorban.

2017. ápr. 3. 21:40
 8/9 anonim ***** válasza:

Véletlenül nem (5x+3)/4 -4 = (4+3x)/2 akar lenni az egyenlet? A közös nevező a 4.

(5x+3)/4 -16/4 = (8+6x)/4 beszorzol a közös nevezővel.

5x+3-16=8+6x összevonsz

5X-13=8+6x rendezed az egyenletet

-21=x

Ellenőrzést rád bízom.


Javaslom, hogy nyolcadikosként próbálj meg közös nevezőre hozni, mert nem biztos, hogy csak a tanároddal van a baj.

2017. ápr. 4. 04:40
 9/9 A kérdező kommentje:

Hetedikes vagyok és tudok közös nevezőre hozni.

Ha,nem értem,valószínűleg a tanárommal van a gond.

Tudtam,hogy lesz aki megszól,csak mert kitárom a véleményemet és mert valamit nem értek. Gondolom azért van ez az oldal,hogy azt megkérdezzük.

2017. ápr. 4. 07:10