Hogyan kell ezt az egyenleteket megoldani? (a megoldás meg van, de hogyan kell oda eljutni? )


Tudna segíteni valaki lépésről lépésre?

Aki igen,annak nagyon megköszönném.


pl.:

a.,

3x-2+x/2=2(x-2)

(az x/2 az törtbe van)


Ugye mindig 1. lépés a zárójelfelbontás: 2(x-2) az 2x-4.

Nade utánna miért kell minden egyes tagot megszorozni 2-vel? mi köze hozzá a 2-nek. (igazából ezt nem értem itt)

és utánna az jön ki,hogy 6x-4+x=4x-8. Szerintem az x/2-nek van valami köze hozzá mivel a törtet zárójellel helyettesítjük. De akkor,miért 2-vel kell megsyorozni,miért nem 2x-el?


2017. ápr. 3. 15:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért szorzunk 2-vel, hogy az x/2-nél eltűnjön a /2, mivel 2*(x/2)=x, és x-szel könnyebben tudunk számolni, mint az x/2-vel. Ha x/2-t x-re akarjuk alakítani, ahhoz meg kell szoroznunk a bal oldalt 2-vel, de mivel a bal oldalt szorozzuk 2-vel, ezért a jobb oldalt is, tehát ez lesz az egyenletből:


2*(3x-2+x/2)=2*(2x-4), ezután kibontod a zárójelet, és egy olyan egyenletet kapsz, amit már könnyedén meg tudsz oldani.

2017. ápr. 3. 16:05
 2/2 A kérdező kommentje:
Aha,köszi! Ment a zöld kezecske :)
2017. ápr. 3. 16:13