Tudxtok segíteni egyenleteket mondani amik jók meg lehet oldani de megoldás nélkül?


Pl: ilyesféle egyenletek:2(x-2)-3(x+4) = -3(2x+2) ilyen hosszúkat :) meg ezt az egyenletet jól csináltam kijött meg minden csak hogy ne legyen rossz:

2x-19=7x+31 /-2x

-19=5x+31 /-31

-50=5x /:5

-10=x

x=-10



2013. nov. 26. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:

itt gyakorolhatsz


[link]

2013. nov. 26. 15:15
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos a kérdésed nem érthető.

A kiírt mintafeladatod pedig hibás. Így néz ki a megoldása:

[link]

A kapott x értéket behelyettesíted az eredeti feladatba:

2*0-3*6=-3*6, ebből -18=-18. Így látod, hogy jó-e a megoldás.

2013. nov. 26. 15:27
 3/5 anonim válasza:

2(x-2)-3(x+4)=-3(2x+2) /zárójelfelbontás

2x-4-3x-12=-6x-6 /összevonás

-x-16=-6x-6 /egy oldalra rendezem az X-t

5x=10 /tízet osztom 5-el

x=2 /megoldás

2013. nov. 26. 16:23
 4/5 A kérdező kommentje:
a mintafeladat mért lenne hibás jól megoldottam a másikat(amit megoldottam ott) pedig pedig kérdeztem nem rossz e? és miért nem érthető a kérdés egyenleteket ha tudtok írhatnátok:)
2013. nov. 26. 16:32
 5/5 anonim válasza:
ha nagyon akarsz gyakorolni akkor vedd elő a matematika feladatgyűjteményt és gyakorolj belőle, annak van megoldás a végén.
2013. nov. 26. 22:16