Pl: ilyesféle egyenletek:2(x-2)-3(x+4) = -3(2x+2) ilyen hosszúkat :) meg ezt az egyenletet jól csináltam kijött meg minden csak hogy ne legyen rossz:
2x-19=7x+31 /-2x
-19=5x+31 /-31
-50=5x /:5
-10=x
x=-10
2013. nov. 26. 15:13
2/5 anonim válasza:
Sajnos a kérdésed nem érthető.
A kiírt mintafeladatod pedig hibás. Így néz ki a megoldása:
A kapott x értéket behelyettesíted az eredeti feladatba:
2*0-3*6=-3*6, ebből -18=-18. Így látod, hogy jó-e a megoldás.
3/5 anonim válasza:
2(x-2)-3(x+4)=-3(2x+2) /zárójelfelbontás
2x-4-3x-12=-6x-6 /összevonás
-x-16=-6x-6 /egy oldalra rendezem az X-t
5x=10 /tízet osztom 5-el
x=2 /megoldás
4/5 A kérdező kommentje:
a mintafeladat mért lenne hibás jól megoldottam a másikat(amit megoldottam ott) pedig pedig kérdeztem nem rossz e? és miért nem érthető a kérdés egyenleteket ha tudtok írhatnátok:)
2013. nov. 26. 16:32
5/5 anonim válasza:
ha nagyon akarsz gyakorolni akkor vedd elő a matematika feladatgyűjteményt és gyakorolj belőle, annak van megoldás a végén.