1. 5x=√20x+96
2. x√17=√14x+111
2012. jan. 25. 20:12
1/6 BKRS válasza:
Az attol fugg, hogy a bal oldalon mi van a gyok jel alatt.
3/6 A kérdező kommentje:
az egész a gyökjel alatt van.
2012. jan. 25. 20:41
4/6 BKRS válasza:
1) Attol fuggoen hol vegzodik a gyok:
5x=√(20)x+96
(5-√(20))x = 96
x= 96/(5-√(20))
5x=√(20x)+96
x≥ 0
5x-96=√(20x)
25x^2 - 960x + 9216 = 20x
25x^2 - 980x +9216 = 0
Nincs valos megoldas
5x=√(20x+96)
20x+96≥0
x≥-24/5
25x^2 = 20x + 96
(5x - 12)*(5x+8) = 0
x=-8/5 vagy x = 12/5
Hasonloan megy a masodik is.
5/6 BKRS válasza:
Na ha az egesz a gyok alatt van akkor az elobbbi valaszbol az utolso darab a jo.
2.
x√17=√(14x+111)
14x + 111 ≥ 0
x ≥ -111/14 = -7.92857143
17x^2 = 14x+111
(x-3)(17x+37) = 0
x=3
vagy x= -37/11 = -3.36363636
6/6 A kérdező kommentje:
köszi
2012. jan. 26. 17:12