Egy étteremben egy főételért 2250 forinttal többet kell fizetni, mint egy desszertért. A főétel és a desszert együtt 12-szer annyiba kerül, mint a desszert. Mit mondhatunk a desszert áráról forintban?


A) 90 és 210 között

B) 230 és 250 között

C) 210 és 230 között

D) 400 forint felett

E) 250 és 400 között


2012. jan. 18. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:

főétel ára: x+2250

desszert ára: x


x+2250+x = 12x

2x+2250 = 12x

2250 = 10x

225 = x


Vagyis a desszert ára 225 Ft. Tehát a B megoldás a jó.

2012. jan. 18. 16:16
 2/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, bocsi, a választ elrontottam, a C megoldás a jó.
2012. jan. 18. 16:17
 3/3 BKRS ***** válasza:

Foetel F forint, deszer D forint:

F = D + 2250

F+D = 12D


A masodik alapjan:

F=11D

Ezt az elso egyenletbe helyettesitve:

11D = D + 2250

10D = 2250

D=225


C) megoldas a helyes.

2012. jan. 18. 16:27