A) 90 és 210 között
B) 230 és 250 között
C) 210 és 230 között
D) 400 forint felett
E) 250 és 400 között
2012. jan. 18. 16:05
1/3 anonim válasza:
főétel ára: x+2250
desszert ára: x
x+2250+x = 12x
2x+2250 = 12x
2250 = 10x
225 = x
Vagyis a desszert ára 225 Ft. Tehát a B megoldás a jó.
2/3 anonim válasza:
Előző vagyok, bocsi, a választ elrontottam, a C megoldás a jó.
3/3 BKRS válasza:
Foetel F forint, deszer D forint:
F = D + 2250
F+D = 12D
A masodik alapjan:
F=11D
Ezt az elso egyenletbe helyettesitve:
11D = D + 2250
10D = 2250
D=225
C) megoldas a helyes.