Matek háziban kellene segítség?!


Egy téglatest alakú terem egyik alsó sarkában rögzítettünk egy zsinórt,amelyet kifeszítettünk előbb a padló,majd a terem legtávolabbi csúcsáig. Az első esetben 10 m,a második esetben 10,6 m zsinórra volt szükségünk.

Milyen magas a terem? Mekkora a kerülete és területe?



2017. jan. 3. 18:32
 1/1 anonim ***** válasza:

A két megadott szakasz és a terem függőleges éle egy derékszögű háromszöget határoznak meg, ahol az átfogó 10,6 méter. Ha az él hossza c, akkor


10^2+b^2=10,6^2

100+b^2=112,36

c^2=12,36

c=~3,51568 méter. Mivel téglatest esetén az él megegyezik a testmagassággal, ezért a terem 3,51568 méter magas.


Mivel a terem egy test, sem kerülete, sem területe nincs.

2017. jan. 3. 19:42