Majka, Béla és Janka együttesen 32 gesztenyét találtak. Ha Majka még 4 gesztenyét talált volna, akkor 2-vel több gesztenyéje lenne mint Bélának és 2-vel kevesebb mint Jankának. Hány gesztenyét talált Janka?2016. nov. 12. 15:50
1/5 anonim válasza:
M+B+J=32
M+4=B-2=J+2
M+M+6+M+2=32
M=8
B=14
J=10
2/5 anonim válasza:
Béla: x
Majka: x-2
Janka: x+4
32 = x + (x – 2 ) + (x + 4) = x + x – 2 + x + 4 = 3*x + 2 │-2
30 = 3*x │:3
10 = x
Béla 10 gesztenyét talált.
Majka (10-2=) 8 gesztenyét talált.
Janka (10+4=) 14 gesztenyét talált.
V á l a s z : Janka 14 gesztenyét talált.
E l l e n ő r z é s :
10+8+14 = 32
8+4 = 12; 12 2-vel több 10-től.
8+4 = 12; 12 2-vel kevesebb 14-től.
3/5 anonim válasza:
Esetlegesen ha háromismeretlenes egyenletként akarnád felírni.
m + b + j = 32
m + 4 - b = 2
m + 4 - j = -2
4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm..! Lenne még egy kérdésem..
És ha összesen 31 gesztenyét találtak volna akkor mennyi lenne Jankánka?
2016. nov. 13. 14:20
5/5 anonim válasza:
Ugyan ezen feltételek alapján akkor nem jönne ki egész számra.