Segítség kellene a matek háziban bővebben lent:?

Majka, Béla és Janka együttesen 32 gesztenyét találtak. Ha Majka még 4 gesztenyét talált volna, akkor 2-vel több gesztenyéje lenne mint Bélának és 2-vel kevesebb mint Jankának. Hány gesztenyét talált Janka?

2016. nov. 12. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

M+B+J=32

M+4=B-2=J+2


M+M+6+M+2=32


M=8

B=14

J=10

2016. nov. 12. 16:26
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Béla: x

Majka: x-2

Janka: x+4


32 = x + (x – 2 ) + (x + 4) = x + x – 2 + x + 4 = 3*x + 2 │-2

30 = 3*x │:3

10 = x


Béla 10 gesztenyét talált.

Majka (10-2=) 8 gesztenyét talált.

Janka (10+4=) 14 gesztenyét talált.


V á l a s z : Janka 14 gesztenyét talált.


E l l e n ő r z é s :

10+8+14 = 32

8+4 = 12; 12 2-vel több 10-től.

8+4 = 12; 12 2-vel kevesebb 14-től.

2016. nov. 12. 16:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Esetlegesen ha háromismeretlenes egyenletként akarnád felírni.


m + b + j = 32

m + 4 - b = 2

m + 4 - j = -2

2016. nov. 12. 19:22
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm..! Lenne még egy kérdésem..

És ha összesen 31 gesztenyét találtak volna akkor mennyi lenne Jankánka?

2016. nov. 13. 14:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugyan ezen feltételek alapján akkor nem jönne ki egész számra.
2016. nov. 13. 20:41