Matek háziban vki tud segíteni? 240 fel kell bontani 2 tényezőre amiknek az összege 31.

2016. okt. 5. 17:09
 1/2 anonim ***** válasza:

az egyenletrendszer:

a*b = 240

a+b = 31


megoldod pl. behelyettesítéssel.

2016. okt. 5. 17:14
 2/2 anonim ***** válasza:

Sima egyenletrendszer:

1) x*y=240

2) x+y=31


Másodikból kifejezed, hogy x=31-y, ezt behelyettesíted az elsőbe, és megkapod y értékét. Ezután visszahelyettesíted y-t a második egyenletbe, és megkapod x-et.

2016. okt. 5. 17:15