11. -es matek háziban tudnátok segíteni?

Az a lényege hogy van egy háromszög aminek ab oldalai 195 cm, ac oldalai 210 cm és bc oldalai 182 cm-esek. Azt kell kiszámolni, hogy az oldalai külön-külön hány cmesek. Valaki ezt le tudná vezetni nekem? Előre is köszönöm :)

2016. szept. 14. 18:16
 1/3 anonim ***** válasza:

a + b = 195

a + c = 210

b + c = 182


b + c = 182

c = 182 - b


a + c = 210

a + (182 - b) = 210

a = 28 + b


a + b = 195

(28 + b) + b = 195

b = 167/2


Innentől szerintem menni fog.

2016. szept. 14. 19:01
 2/3 anonim ***** válasza:

Máskor inkább az eredeti feladatot írd le, mert a "lényegét" nagyon rosszul fogalmaztad meg:

[link]

Én is űgy értelmeztem mint az első, de ez így nem tizenegyedikes feladat.

2016. szept. 14. 19:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Máskor inkább az eredeti feladatot írd le, mert a "lényegét" nagyon rosszul fogalmaztad meg:

[link]

Én is úgy értelmeztem mint az első, de ez így nem tizenegyedikes feladat.

2016. szept. 14. 19:11