-2sin^2(x)+8sin(x)cos(x)=3
.
.
.
68sin^4(x)-52sin^2(x)+9=0
#matematika #egyenlet #négyzet #szinusz #trigonometria #koszinusz #tangens #trigonometrikus egyenlet #negyedfokú egyenlet
2016. dec. 10. 22:30
1/2 anonim válasza:
-2*sin^2(x) + 8*sin(x)*cos(x) = 3
8*sin(x)*cos(x) = 2*sin^2(x) + 3
64*sin^2(x)*cos^2(x) = 4*sin^4(x) + 12*sin^2(x) + 9
Van olyan azonosság, miszerint sin^2(x)+cos^2(x)=1, ebből pedig cos^2(x)=1-sin^2(x). Ezt helyettesítsük be:
64*sin^2(x)*[1-sin^2(x)] = 4*sin^4(x) + 12*sin^2(x) + 9
64*sin^2(x) - 64*sin^4(x) = 4*sin^4(x) + 12*sin^2(x) + 9
Átviszünk mindent a jobb oldalra:
68*sin^4(x) - 52*sin^2(x) + 9 = 0
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönööm!!!!!!!!!!
2016. dec. 11. 00:19