Le tudnátok vezetni nekem részletesen mit hogyan kell csinálni? Hogyan jött ki az Fx=0.866*F


A megoldás itt van, csak nem értem, hogyan jött ki

Fy=0.5*F


F^2=Fx^2+Fy^2

Fx^2=0.75*F^2

Fx= 0.866 *F


Ezt légyszivalaki vezesse le nekem reszletesen lepesrol lepesre..tudom nem nagy dolog



2015. okt. 6. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:

F^2 = Fx^2 + Fy^2

Fy-ba helyettesítsd be a 0.5*F értéket:

F^2 = Fx^2 + (0.5*F)^2

F^2 = Fx^2 + (0.5^2 * F^2)

F^2 = Fx^2 + 0.25*F^2

F^2 - 0.25*F^2 = Fx^2

0.75*F^2 = Fx^2

Itt pedig gyököt vonsz mindkét oldalból. A bal oldalon a pár sorral feljebb leírt módon, mindkét tagból gyököt kell vonni:

gyök(0.75)*gyök(F^2) = gyök(Fx^2)

0.75 gyöke épp 0.866

F^2 gyöke F

Fx^2 gyöke Fx

Így pedig marad:

0.866*F = Fx

2015. okt. 6. 19:23
 2/5 A kérdező kommentje:
a 0.75 hogyan jött ki? amugy nagyon koszonom a tobbit igy ertem
2015. okt. 6. 19:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugye van ez a sor:

F^2 - 0.25*F^2 = Fx^2

Bal oldalon az 1*F^2-ből kivonsz 0.25*F^2-et, akkor az 0.75*F^2

[azonosság alapján: a*X - b*X = (a-b)*X ]

2015. okt. 6. 19:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyébként ez az azonosság egy sima kiemelés. Ha kiemelt abból az F^2-et, akkor ezt kapod:

F^2*(1-0.25) = F^2*0.75

2015. okt. 6. 19:32
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!! :))
2015. okt. 6. 19:44