2014. márc. 18. 20:15
1/2 anonim válasza:
Gyöktényezős alakhoz ki kell számolnunk a gyököket:
x^2-4x-21=0
Megoldások: x1=7 és x2=-3, így a gyöktényezős alak:
(x-7)(x+3)=0
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!! és ezt is megtudnád mondani ? : (x-7)(x+3)+(x-1)(x+5)=102 levezetnéd nekem?
2014. márc. 18. 20:23