X^2-21=4x írd fel az alábbi gyöktényezős alakját! Hogy kell csinálni? Valaki magyarázza el részletesen és érthetően kérem!

2014. márc. 18. 20:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Gyöktényezős alakhoz ki kell számolnunk a gyököket:


x^2-4x-21=0


Megoldások: x1=7 és x2=-3, így a gyöktényezős alak:


(x-7)(x+3)=0

2014. márc. 18. 20:18
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!! és ezt is megtudnád mondani ? : (x-7)(x+3)+(x-1)(x+5)=102 levezetnéd nekem?
2014. márc. 18. 20:23