2013. nov. 17. 16:04
1/5 doracell válasza:
c<a<b
c=b-60°
a=2b/3
b+2b/3+b-60°=180°
Innen tudod folytatni?
2/5 A kérdező kommentje:
nem igazán
2013. nov. 17. 16:35
3/5 A kérdező kommentje:
magyarázd el légyszíves,hogy ezek hogy jöttek ki!
2013. nov. 17. 16:42
4/5 doracell válasza:
Ezek úgy jöttek ki, hogy ezek voltak megadva:
1. Egy háromszög 2 nagyobb szögének aránya 2:3
a/b=2/3 -> a=2b/3 (mindkét oldalt szoroztad b-vel)
2. A legkisebb szöge 60 fokkal kisebb a legnagyobbnál
b nagyobb, mint a (ez 1.-ből következik)
c=b-60°
Azt tudod, hogy a+b+c=180° (háromszög belső szögeinek összege)
Ebbe behelyettesíted mindegyik szöget b-vel kifejezve 1. és 2.-ből:
b+2b/3+b-60°=180° (itt tartottunk)
Szorzod mindkét oldalt 3-mal:
3b+2b+3b-180°=540°
8b-180°=540°
Hozzáadsz 180°-ot mindkét oldalhoz:
8b=540°+180°=720°
Mindkét oldalt osztod 8-cal:
b=90°
a=2b/3=180°/3=60°
c=b-60°=90°-60°=30°
5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen,sokat segített!!! :)
2013. nov. 17. 17:00