-egy háromszög 2 nagyobb szögének aránya 2:3 a legkissebb szöge 60 fokkal kisebb a legnagyobbnál. Mekkorák a háromszög szögei? Kérem valaki magyarázza el részletesen nekem!

2013. nov. 17. 16:04
 1/5 doracell ***** válasza:

c<a<b

c=b-60°

a=2b/3

b+2b/3+b-60°=180°

Innen tudod folytatni?

2013. nov. 17. 16:14
 2/5 A kérdező kommentje:
nem igazán
2013. nov. 17. 16:35
 3/5 A kérdező kommentje:
magyarázd el légyszíves,hogy ezek hogy jöttek ki!
2013. nov. 17. 16:42
 4/5 doracell ***** válasza:

Ezek úgy jöttek ki, hogy ezek voltak megadva:

1. Egy háromszög 2 nagyobb szögének aránya 2:3

a/b=2/3 -> a=2b/3 (mindkét oldalt szoroztad b-vel)

2. A legkisebb szöge 60 fokkal kisebb a legnagyobbnál

b nagyobb, mint a (ez 1.-ből következik)

c=b-60°

Azt tudod, hogy a+b+c=180° (háromszög belső szögeinek összege)

Ebbe behelyettesíted mindegyik szöget b-vel kifejezve 1. és 2.-ből:

b+2b/3+b-60°=180° (itt tartottunk)

Szorzod mindkét oldalt 3-mal:

3b+2b+3b-180°=540°

8b-180°=540°

Hozzáadsz 180°-ot mindkét oldalhoz:

8b=540°+180°=720°

Mindkét oldalt osztod 8-cal:

b=90°

a=2b/3=180°/3=60°

c=b-60°=90°-60°=30°

2013. nov. 17. 16:51
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen,sokat segített!!! :)
2013. nov. 17. 17:00