Noname1337 kérdése:

Egy háromszög egyik belső szöge 49°-kal nagyobb, egy másik 25°-kal kisebb, mint a harmadik. Mekkorák a háromszög belső szögei?

2012. nov. 7. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

x a harmadik oldal, tehát az egyik az 49-el több/x+49, a másik meg 25-el kevesebb/x-25, és ugye tudjuk, h a hszg belső szögeinek összege 180fok

(x+49)+(x-25)+x=180 vagyis

3x+24=180 és innen már mennie kell

2012. nov. 7. 17:03
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöööm:)
2012. nov. 7. 17:05
 3/4 anonim válasza:

alfa+béta+gamma=180


alfa=gamma+49

béta=gamma-25


(gamma+49)+(gamma-25)+gamma=180

/-49

/+25

3*gamma=156

gamma=52°

alfa= 52+49= 101°

béta= 52-25=27°


ha a leckédet csináltam meg helyetted akkor legalább egy pozitív értékelést kérek! :)


üdv

2012. nov. 7. 17:13
 4/4 anonim ***** válasza:
igazán nincs mit :))
2012. nov. 7. 17:16