Egy háromszög egyik szöge a másiknál 20°-kal kisebb, a harmadik háromszorosánál pedig 10°-kal nagyobb. Mekkorák a háromszög szögei? Az egésznek a menetét légy szíves írjátok le!

2013. ápr. 7. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:

x = y-20

x = 3z+10

x+y+z = 180


Első két egyenletből y-t és z-t kifejezet, másodikba behelyettesíted:

x+x+20+(x-10)/3=180

megoldva: x = 70

y = 90

z = 20

2013. ápr. 7. 16:55
 2/3 anonim ***** válasza:
harmadikba helyettesítessz, bocsi.
2013. ápr. 7. 16:55
 3/3 A kérdező kommentje:
Uuu.nagyon szépen köszönöm!!!
2013. ápr. 7. 16:59