Egy háromszög egyi szöge 12 fokkal nagyobb a másikénál és 60 fokkal kisebb a harmadiknál. Hány fokosan a háromszögszögei?

2013. jún. 1. 12:47
 1/2 doracell ***** válasza:

Legyen a 3 szög x, y és z.

y=x+12°

z=y+60°=x+72°

x+y+z=180°

Innen ugye megy?

2013. jún. 1. 13:06
 2/2 A kérdező kommentje:
igen köszönöm megvanmára megoldás ;)
2013. jún. 1. 13:39