(1-x) ^2 +25=16 kérem vezesse le nekem részletesen valaki! hogy kell megoldani?

2014. márc. 18. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nincsen megoldása. A másodfokú tag értékének -9-nek kellene, hogy legyen, ami nyilván nem lehetséges.
2014. márc. 18. 18:09
 2/6 A kérdező kommentje:
de van megoldása mert dolgozatban ezt kellett volna írni : azonosság alapján.1^2-2y+x^2+25=16 és ezt nem értem,,hogy ugye itt kell egy x^2 nak egy sima x-esnek és egy normál számnak kijönnie mert másodfokú képlet.:ax^+bx+c=0
2014. márc. 18. 18:15
 3/6 MrPifta ***** válasza:
ránézésre meg lehet mondani. y2+25 az sosem lesz 16.
2014. márc. 18. 18:19
 4/6 A kérdező kommentje:
na ez a feladat .: (1-x) a másodikon + 25=16 és ennek ezt kellet írni a tanár mondta :D :1 a másodikon -2x+x a másodikon+25=16 és alapból már a feladatban ez volt írva hogy 16
2014. márc. 18. 18:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól, hogy átalakítod, még nem lesz megoldása. A kifejtett alakon tökéletesen látszik, hogy a diszkrimináns negatív, ezért nincsen megoldása a valós számok halmazán. A tanárod mondhat bármit, ez akkor is így van.
2014. márc. 18. 19:45
 6/6 A kérdező kommentje:
akkor jó:)) köszönöm!
2014. márc. 18. 20:12