1. Két szám összege 16) különbsége 10. Melyik ez a két szám?


2. Két szám összege 5,különbsége 8. Melyik ez a két szám?


3. Két szám összege 2/3, különbsége 3/4. Melyik ez a két sz.?


4. Három szám közül két két szám összege 6,8,10. Melyik ez a három sz.?



5. Egy 65 férőhelyes szállodában két és háromágyas szobák vannak, összesen 27 szoba. Hány kétágyas és hány háromágyas szoba van?



Köszönöm a válaszokat előre is!



2016. nov. 9. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:

a+b=16

a-b=10

ez alapján a többit is meg tudod csinálni.

2016. nov. 9. 14:58
 2/3 anonim ***** válasza:

1) x+y=16

x-y=10


x=16-y

16-y-y=10

16-2y=10

2y=6

y=3

x=16-3=13



2) x+y=5

x-y=8

x=5-y

5-y-y=8

5-2y=8

2y=-3

y=-1,5

x=5+1,5=6,5


3) x+y=2/3

x-y=3/4

x=2/3-y

2/3-2y=3/4

-2y=3/4-2/3

2y=2/3-3/4

2y=8/12-9/12

2y=-1/12

y=-1/12*1/2=-1/24

x=2/3+1/24=16/24+1/24=17/24



4) x+y=6

x+z=8

y+z=10


x=6-y

z=10-y

6-y+10-y=8

16-2y=8

8=2y

y=4

x=6-y=6-4=2

z=10-y=10-4=6



5) 2 ágyas szoba: x db

3 ágyas szoba: (27-x) db


2x+3(27-x)=65

2x+81-3x=65

x=16


2 ágyas: 16

3 ágyas: 27-16=11

2016. nov. 9. 15:04
 3/3 A kérdező kommentje:
NAGYON KÖSZI
2016. nov. 9. 21:15