Matek szöveges feladatok! Kaphatok segítséget?

[link]
2015. szept. 22. 08:36
 1/3 A kérdező kommentje:

a 4-es feladattal kapcsolatban odáig jutottam ,hogy :

y=200+100x és y=275+150x

de gondolom,ez nem helyes,mert nem visz semmire...

2015. szept. 22. 08:38
 2/3 anonim ***** válasza:

y lineáris függvénye az x-nek, azaz létezik "a" és "b" valós szám, amire:

y = a * x + b


Amit tudunk:

a * 100 + b = 200

a * 150 + b = 275


Ezt az egyenletrendszert kell megoldani.


(Vagy lehet koordináta geometriával is:

Az A(100; 200) és B(150; 275) pontokon áthaladó egyenes egyenletét keressük.)

2015. szept. 22. 09:06
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!! :)
2015. szept. 22. 19:23