SOS Segítséget kérnék a következő feladatok megoldásában?! Nem értem :S


Holnap matek órára kéne,ez lenne a házim,de nem értem...aki tudja SOS-ben segítsen és ha tudja magyarázza el,NAGYON megköszönném és értékelném....!!!! :)


Feladatok: 6(-16)+(-8)=???

(-9)-(+8)=???

(-6)*3+(-32):4=???

[(-27)+(+7)]:(+4)=???


2011. szept. 7. 19:17
1 2
 1/16 Csicsike78 válasza:
73%

-102

-17

-10

-5


szerintem...

2011. szept. 7. 19:28
 2/16 anonim ***** válasza:

6(-16)+(-8)=???


Ha egy szám és a zárójel között nem szerepel műveleti jel,

az szorzást jelent. Tehát 6 * (-16), az -96.

Ha egy számhoz hozzáadsz egy negatív számot, az azt jelenti,

hogy kivonod belőle. Tehát -96-8 = -104

2011. szept. 7. 19:36
 3/16 anonim ***** válasza:

A másodikkal szerintem nem lesz gondod.


(-6)*3+(-32):4=???

Itt kiszámolod a -6 * 3-at, majd ezután az osztást kell elvégezni, mert az magasabbrendű, mint az összeadás.

Utána a kapott két számot összeadod, (De mivel az osztás eredménye negatív, ismét kivonásról van szó.)

2011. szept. 7. 19:37
 4/16 anonim ***** válasza:

[(-27)+(+7)]:(+4)=???


Itt az osztás az egész zárójelre vonatkozik, így előbb a zárójelben lévő összeadást végzed el, majd osztod 4-el az eredményt.


Írd le az eredményeidet! Ha nem jó valamelyik, segítek még. :)

2011. szept. 7. 19:38
 5/16 A kérdező kommentje:
Na most már teljesen összekavarodtam...:S Most akkor mik is a pontok eredmények??
2011. szept. 7. 19:56
 6/16 anonim ***** válasza:

A legelsőt nem én írtam.

Az első válasza rossz is.


Hármat elmagyaráztam, a másik szerintem menni fog ezek alapján.

Próbáld meg, írd le, hogy mire jutottál! :)

2011. szept. 7. 20:00
 7/16 A kérdező kommentje:

jaj ne haragudjatok az első feladatnál az első szám a 6 nem kell oda!! a zárójeltől számít!!!


Eddig:első: -24

Második: -1

A másik 2 nem igazán megy....:(

2011. szept. 7. 20:06
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem. Figyelj...

A + és - két dolgot jelent. Vagy műveleti jel, vagy a szám előjele.


(-9)-(+8)=???

Mínusz kilencből kivonunk plusz nyolcat.

Ez nem más mint: -9-8

mivel a pozitív számokat nem kell "+"-al jelölni.



(-6)*3+(-32):4=???

A szorzás vagy az osztás nem megy?

Vagy a kettőt összeadni?

Írd le a lépéseket, ahogy próbálkozol.

Amúgy hanyadikos vagy?

2011. szept. 7. 20:11
 9/16 A kérdező kommentje:
6-dikos vagyok. hát úgy az egész nem megy az utolsó 2-ből
2011. szept. 7. 20:15
 10/16 anonim ***** válasza:

-6*3 nem megy? Most komolyan...

Szerintem meg sem próbálod. :/

Ha rosszat írsz, rosszat írsz... nem gáz. :)

De ha csak leírjuk Neked a megoldásokat, akkor legközelebb sem fogod tudni.

A dolgozat kérdéseit nem írhatod ide. :)

2011. szept. 7. 20:16
1 2